کامنت مارکتینگ چیست ؟

کامنت مارکتینگ چیست ؟

کامنت مارکتینگ و یا همان بازاریابی دیدگاه ها به این معنی است که بازدیدکننده های سایت ، جایگاه سایت و فروش هر سایت بالا رود و درنهایت همه این ها باعث می شود تا جایگاه گوگل از طریق نظرات کاربران نیز بالاتر رود . در ادامه به بررسی بیش تر کامنت مارکتینگ می پردازیم .

چرا تاثیر کامنت مارکتینگ بر سئو داخلی زیاد است ؟

نظراتی که کاربران در مورد سایت و محتوای شما ارسال می کنند تاثیر بسیار زیادی چه به صروت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم روی سئو داخلی سایت دارد. در ادامه برخی از این تاثیرات را مورد بررسی قرار می دهیم :

1-بالا رفتن رضایت کاربران از محتوا در هر صفحه : از فاکتورهای بسیار مهم در سال 2018 که تاثیر بسیار زیادی را در سئو داشته است می توان به رضایت کاربران از محتوای صفحات سایت اشاره کرد . روش های بسیار زیادی را گوگل برای این که بفهمد کاربران از محتوای یک صفحه رضایت دارند یا خیر پیاده سازی می کند البته همه این روش ها یا ساتفاده از الگوریتم رنک برین مورد بررسی قرار می گیرند.

صفحه هایی از سایت که قابلیت این را دارند تا کاربران به آن نظراتی را ارائه کنند محتوای بسیار کاربردی و سوال برانگیزی خواهند داشت این صفحه ها باعث می شود تا زمان حضور کاربر در آن ها بیش تر باشد . یعنی این احتمال که کاربر در مدت زمان بسیار کوتاهی از سایت خارج شود بسیار پایین است . در این زمان شاید کاربر به جای این که دوباره به صفحه نتایج در گوگل برگردد در همان سایت شما سوالات خود را بیان کند .

2-بروزرسانی پشت سرهم صفحات : توجه گوگل به محتواهای جدید و ماندگار بسیار زیاد است و این یکی از راه های کامنت مارکتینگ است. زمانی که کاربران در یک سایت دیدگاه هایی را ارسال می کنند این نشان می دهد که محتوای سایت هم ماندگار بوده است و هم ارزش بسیار زیادی را داشته است . زمانی که دیدگاه های جدید در مورد محتوای صفحه بیان می شود به صورت کلی حکم همان بروزرسانی محتوای شما را خواهد داشت. این باعث می شود هم جایگاه سایت شما بهتر شود و هم رتبه بهتری را در هر نتیجه های گوگل داشته باشید .

3-گستردگی دایره کلمات و تقویت کردن مفهوم کلیدی هر صفحه : هر کاربری که وارد سایت شما می شود اعتبار و دانش خاص خودش را دارد. سوالاتی که هر کاربر در هر سایت مطرح می کند نیز دارای ادبیات خاص خود او هستند و با استفاده از عبارات رایج و اما غیررسمی مطرح می شوند. این فرق داشتن ادبیات کاربران سبب می شود تا درباره مفهوم کلیدی در هر صفحه عبارت هایی با تنوع بسیار زیادی وجود داشته باشند.

البته این احتمال نیز بسیار زیاد است که سوالاتی را که کاربران در بخش سوالات مطرح کرده اند دوباره توسط کاربر دیگری در گوگل نیز جست وجو شود همین باعث می شود تا سایت شما از نظر گوگل دارای نتیجه های بسیار ارزشمندی باشد .

تکنیک های کاربردی کامنت مارکتینگ در سایت

1-کاربران را تشویق کنید تا کامنت هایی را ارسال کنند : در سایت های اختصاصی مشارکت کاربران و ارسال نظرات در این زمینه بسیار پایین است و افراد بسیار کمی این اعتماد به نفس را دارند تا نظرات خود را کامنت کنند . شما باید به کاربران خود این اطمینان را بدهید که نظرات آن ها را می خوانید و حتما به آن ها پاسخ می دهید این مورد از تکنیک های بسیار موثر در کامنت مارکتینگ است.

کامنت مارکتینگ
Character illustration of people holding speech bubbles

بهتر است در ابتدا و یا انتهای مقاله خود از جمله هایی استفاده کنید تا کاربران برای ارسال کردن نظر به سایت تشویق شوند . برای مثال می توانید بگویید اگر باز هم با خواندن این مطلب سوالی در ذهن دارید می توانید در بخش دیدگاه ها این سوالات را مطرح کنید و یا برای مثال می توانید دیدگاه های خود را ارسال کنید در این سایت کارشناسان ما پاسخ شما را خواهند داد.

زمانی که شما کاربران را به گذاشتن کامنت ها ترغیب می کنید نرخ مشارکت در سایت و ارسال دیدگاه ها به میزان سی درصد بیش تر می شود.

2-پاسخ دادن به نظرات کاربر با هدف سئوی سایت : برای موفقیت یافتن در سئو باید محتوای ارزشمندی را تهیه کنید . البته در این زمینه بیش تر با کم بودن موضوع ها و هم چنین کم بودن متن ها مواجه هستیم به همین خاطر تعداد کلمه هایی که در یک مقله هستند زیاد نمی شود . با استفاده از کامنت مارکتینگ می توانیم نظرات کاربر را در مورد موضوع بدانیم و درمورد سوالات آن ها نیز توضیحاتی را اضافه کنیم این باعث بیش تر شدن کلمه های متن ما می شود .

دیدگاه هایی که ارسال می شود نیز می توانند مثل پاراگراف ها بر متن های سئو سایت تاثیر بسیار زیادی بگذارد . زمانی که در مورد محتوای شما دیدگاه بسیار جدیدتری بیان شد سعی کنید پاسخی که به آن ها می دهید مفصل تر باشند و در این پاسخ ها روی کلمه های کلیدی در هر صفحه نیز تمرکز بسیار زیادی را داشته باشید . با این کارها هم محتوای ارزشمندی دارید و هم نرخ استفاده از کلمه کلیدی برای شما بیش تر از قبل خواهد بود .

3-یک سوال بیش تر و دو دیدگاه : بسیاری از کاربران در سایت ها سوال هایی را می پرسند که عمومی ترند و اطلاعات دقیقی را از سوال های خود مطرح نمی کنند . برای مثال کاربر می پرسد چرا گوشی های تلفنن همراه هنگ می کنند ؟ شما رد پاسخ به این سوال احتمالاتی که برای هنگ کردن گوشی ها وجود دارد را بررسی می کنید و درنهایت نیز می توانید مدل گوشی کاربر را از وی سوال کنید این باعث می شود تا کاربر برای ارسال کردن دیدگاه های بعدی نیز تشویق شود .

4-استقبال کردن از نظرات منفی : محصولات و یا خدماتی که شما ارائه می کنید به هیچ عنوان نمی تواند بدون عیب باشد پس حتما عملکردی که شما دارید مخالفینی را خواهد داشت  .از بهترین نظراتی که ممکن است در سایت شما وجود داشته باشد نظرات منفی اند . زیرا همین نظرات هستند که باعث می شود بتوانید از نظرات خود دفاع کنید و کاربرانی که از صفحه بازدید می کنند هم به سایت شما اعتماد خواهند کرد .

برای مثال فرض کنید کاربری در سایت شما نوشته است این مقاله بسیار سطحی بوده است و مورد خاصی را برای ارائه نداشته است . در این جا بهتر است تا حس های منفی را بشناسید و درنهایت نیز به صورت کامل آن ها را از بین ببرید .

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *