دستبندهای هوشمند

دستبندهای هوشمند

در سال های اخیر از فناوری های پوشیدنی استفاده های فراوانی می شود از جمله این فناوری ها دستبندهای هوشمند هستند که در جهت استفاده از تناسب اندام استفاده می شود.  Watch Apple دارای قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارد از جمله ویژگی های خوب ان می توان به کنترل سلامت اشاره کرد که بسیار مورد توجه مرم قرار گرفته است و بیش تر شهرتش هم به خاطر همین ویژگی است . اگر به تکنولوژی های جدید علاقه مندید بهتر است یکی از این دستبندهای هوشمند را تهیه کنید.

دستبندهای هوشمند

روز به روز به قابلیت های این دستبندهای هوشمند اضافه شده می شود از جمله قابلیت های ان می توان به کنترل روندخواب، ضربان‌قلب و دیگر فعالیت‎های روزمره هم ‌چنان در حال ارتقا و دگرگونی است. هرچند ممکن است گاهی در درستی اطلاعات ارائه ‌شده توسط این وسیله در راستای سلامت خود، دچار تردیدشویم اما به‌هرحال، این وسیله، می‌تواند انگیزه‌ای را در راستای زندگی فعال ‌تر و سالم‌ تر در ما به ‌وجودآورد.

قابلیت های کلی دستبندهای هوشمند

ساعت های هوشمند نیز مانند دستبندهای هوشمند در رقابت با یکدیگر وارد بازار می شوند زیرا این ساعت ها نیز قابلیت ردیابی تناسب اندام را دارند.این رقابت انتخاب را برای خریداران ان مشکل می سازد زیرا هردو قابلیت کنترل سلامتی را دارند . البته این دو باهم تفاوت هایی نیز دارند، ساعت های هوشمند نوعی ابزار همه کار هستند که باید قابلیت های بسیاری را تحت پوشش قرار دهند و معمولا برای برقراری ارتباط باید دارای نمایشگر و البته نمایش دهنده ساعت باشند.

دستبندهای هوشمند می توانند کارهایی را مانند وضعیت خواب ، سلامت و… را دنبال کنند البته ویژگی های ان کم تر از ساعت های هوشمند است.

به صورت کلی اگر بخواهیم تعریفی از دستبندهای هوشمند داشته باشیم باید بگوییم عبارت است از وسیله ای که به گوشی هوشمند متصل می شود. از لحاظ ظاهری این دستگاه شکل ساده ای دارد و  کارکرد اصلی ان نیز بررسی حرکات در تمام روز است. توجه کنید بعضی از مدل های این دستبندهای هوشمند صفحه نمایش هم دارند.

چرا دستبندهای هوشمند برای زندگی بشر مفیدند؟

امروزه به دلایل زیادی انسان نیاز به خرید این ساعت ها دارد زیرا امروزه انسان با پیشرفت تکنولوژی بیشتر کارهای خود را نشسته و در یک مکان انجام می دهد.علاوه بر ان با پیشرفت زندگی ماشینی انسان در حمل و نقل های خود نیز حتی برای مسافت های کوتاه هم از ماشین استفاده می کند و این باعث کم تحرکی انسان می شود .استفاده از این تکنولوژی جدید دستبندهای هوشمند باعث می شود با کنترل فاکتورهای مختلف بیشتر به سلامتی خود اهمیت دهیم.

از جمله ویژگی های مهمی که این دستبندها دارند این است که می تواند بیشتر از بیست روز پاسخ گوی نیاز شما باشد. هرگاه مقدار باتری آن کاهش یافت کپسول را از بند بیرون آورده و به کابل دستنبد متصل کرده و آنرا به کامپیوتر وصل کنید بهتر است زمانی که باتری آن کاملا خالی نشده آنرا شارژ کنید.

کاربردهای دستبندهای هوشمند

گام شمار:یکی از قابلیت های دستبندهای هوشمند که در بسیاری از ان ها رایج است شمارش گام هایی است که بر می دارید. به این ترتیب با تنظیم این دست بندها تعداد گام های شما شمارش می شود.

مسافت پیموده شده: یکی دیگر از قابلیت های دستبندهای هوشمند این است که نشان می دهد از مبدا تا مقصد چه مسافتی پیموده شده است. ب

کالری سوخته شده :دستبندهای هوشمند می توانند بر میزان کالری سوخته شده نظارت کنند. این قابلیت برای افرادی که می خواند وزن کم کنند مناسب است و با استفاده از ان می توانند بفهمند چقدر کالری تا به حال سوزانده اند.

دقایق فعالیت های فردی:بسیاری از ساعت های هوشمند قابلیت این را دارند که بگویند شما دقیقا در طول روز چقور فعالیت کرده اید و حتی چقدر بیکار نشسته بودید و تحرکی نداشته اید.

میزان و کیفیت خواب:  دستبندهای هوشمند این قابلیت را دارند تا میزان ساعت های خواب شما را کنترل کنند و به شما با توجه به وضعیت بدن تان می گویند که چه مقدار به خواب نیاز دارید . اگر کمبود خواب داشته باشید با استفاده از این دستبندها متوجه ان ها خواهید شد.

ضربان قلب : دستبندهای هوشمند قادرند تا ضربان قلب را کنترل کنند. این قابلیت برای افراد ورزشکار بسیار مناسب است به این خاطر که بعد از انجام فعالیت های ورزشی خواهند فهمید در هر لحظه قلبشان در چه وضعیتی است .

 دستبند هوشمند شیائومی

شیائومی در سال های اخیر گجت هایی را در زمینه سلامتی می سازد  Mi Band 2 نسخه دوم از دستبند کاربردی Mi Band می باشد .نسخه جدید این دستبندها دارای صفحه نمایش OLED است و علاوه بران گام شمار هم دارد .از جمله دیگر قابلیت های ان می توان به قابلیت سنجیدن ضربان قلب ، میزان کالری که مصرف شده و… اشاره کرد.

ویژگی های 2 Mi Band

بند دستبند هوشمند Mi Band2 از شیلیکون ساخته شده است و می تواند به راحتی در دست قرار بگیرد. قفلی که در این دستبند به کار رفته است نیز مانند نمونه های قبلی  می تواند به راحتی باز و بسته شود .برای تنظیم ان روی دست نیز 9 حفره وجود دارد که باعث می شود به راحتی بتوانیم از ان ها استفاده کنیم.

سمت اصلی از دستبند هوشمند که از بند سیلیکونی ان جدا شده است با شیشه ای پوشانده شده و در اخر ان نیز کلیدی لمسی وجود دارد .در زیر این قسمت شیشه ای هم نمایشگر OLED 0.42 قرار دارد که حداقل میزان مصرف انرژی را دارد.

دستبند 2 Mi Band قادر است ساعت را به صورت دقیق به شما نشان دهد و از مسائلی مانند مسافتی که طی کرده اید و کالری های سوزانده شده شما را اگاه خواهد کرد. این دستبند این ویژگی را دارد که ضربان قلب را اندازه گیری کرده و هم چنین مقدار شارژی که از دستبند باقی مانده را نیز اندازه گیری کند. این دستبند قادر است پیغام ها و و تماس ها و سایر چیزهایی که نیاز به یاداوری دارد را یاداوری خواهد کرد. همه این ها روی صفحه نمایش دیده خواهد شد. با استفاده از اپلیکیشن می توانید چیزهایی را که می خواهید در این دستبند هوشمند نمایش داده شود خودتان انتخاب کنید.

اگر در شرایط گرد و غبار و یا در اب این دستبند قرار گرفت نگران نباشید زیرا در این شرایط مقاوم است. البته وقتی می گوییم ضد اب به این معنا نیست که نمی توانید به راحتی با ان شنا کنید.

تعدادی از این دستبندها قابلیت هایی دارند که با استفاده از نرم افزارهایی می توان ان ها را روی گوشی های هوشمند خو نصب کرد و روی ان قابل مشاهده و یا تحلیل خواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *