خدمات گوگل

خدمات گوگل

خدمات گوگل

گوگل با برنامه هایی که دارد می توان کارهای مختلفی انجام دهد که ممکن است بسیاری از افراد از وجود آن بی اطلاع باشند. از جمله ی این امکانات می توان به جستجوی تصویری و بازی آنلاین اشاره کرد.

آیا تا بحال برای تان پیش آمده است که بطور اتفاقی به موسیقی گوش دهید که نام موسیقی و حتی نام خواننده ی آن را ندانید؟ آیا بدنبال راهی هستید که آن را در اینترنت پیدا کنید؟ گوگل با برنامه هایی که دارد می تواند به درخواست های شما پاسخ دهد و حتی در صورتی که هر چه بیشتر با قابلیت های گوگل آشنا شوید می توانید بسیاری از کارهایی که تا بحال راه حلی برای انجام آن نداشته اید را انجام دهید.

  1. جستجوگر تصویری

ممکن است بدنبال عکسی باشید که قسمتی از آن یا نسخه ی بی کیفیتی از آن را قبلا در سایتی مشاهده و دانلود کرده اید و حال به دنبال عکس کامل و نسخه ی با کیفیت آن هستید. اما نمی دانید که چگونه باید این عکس را پیدا کنید.

گوگل قابلیتی دارد که می توانید علاوه بر متن، تصویر را نیز در اینترنت جستجو کنید، این جستجوگر به منظور به حداقل رساندن جستجوهای شما در گوگل طراحی شده است.

این جستجوگر در اپلیکیشن Google Assistant دارد و کارکرد آن بدین صورت است که گوگل از صفحه ی شما عکس می گیرد و سپس در اینترنت به جستجو می پردازد.

  1. زمان سنج

آیا تابحال در مورد زمان سنج گوگل چیزی شنیده اید؟ گوگل کروم افزونه ای دارد که می توانید از آن به عنوان یک زمان سنج استفاده کنید.

برای استفاده از این زمان سنج می توانید واژه ی timer را در اینترنت جستجو کنید و سپس زمان سنجی را مشاهده خواهید کرد که بطور پیش فرض روی 5 ثانیه تنظیم شده که شما می توانید با کلیک کردن روی آن، زمان دلخواه خود را در آن وارد کنید. سپس روی دکمه ی start کلیک کنید تا زمان سنج شروع به کار کند در پایان، زمان سنج به صدا در میاد و پایان زمان را به شما یادآور می شود.

این زمان سنج می تواند وقت قرص های تان یا وقت قرار کاری مهم تان را به شما یادآور شود استفاده از این قابلیت گوگل می تواند شما را به فردی وقت شناس در میان دوستتان تبدیل کند.

  1. تبدیل واحد

آیا نمی توانید واحدهای مختلف اندازه گیری را به هم تبدیل کنید و بدنبال ابزاری هستید که بتواند واحدهای مختلف را به هم تبدیل کند؟ گوگل می تواند کار تبدیل واحد را به راحتی برای تان انجام دهد. برای اینکار می توانید واژه ی X unit to unit را در اینترنت جستجو کنید. سپس ابزار تبدیل واحدی را مشاهده خواهید کرد که در آن X نشان دهنده ی مقدار مورد نظر و unit اول و دوم نیز برای وارد کردن واحدهای مبدا و مقصد است.

  1. پیش بینی وضع آب و هوا

آیا می خواهید به مسافرت بروید و می خواهید از وضع آب و هوا در چند روزه آینده آگاه شوید اما تا بحال نتوانسته اید سایت معتبری را پیش بینی وضع آب و هوا پیدا کنید؟

یکی دیگر از سرویسی هایی که گوگل ارائه می دهد پیش بینی وضع آب و هوای یک منطقه ی خاص است که این سرویس می تواند وضع آب و هوا را برای چند روز آینده پیش بینی کند وضع کنونی آب و هوای آن منطقه ی خاص را نیز نشان دهد.

البته اگر مکان خود را مشخص نکنید گوگل می تواند منطقه ی شما را شناسایی کند و وضع آب و هوای منطقه ی زندگی تان را نشان دهد.

  1. جستجوی صوتی

گاهی اوقات به یک موسیقی گوش می دهید که نه اسم خواننده ی آن را می دانید و نه اسم موسیقی را می دانید. برای اینکار بتوانید این موسیقی را در اینترنت پیدا کنید می توانید از اپلیکیشن Sound Search استفاده کنید.

شما می توانید این موسیقی را پخش کنید و سپس با استفاده از این قابلیت گوگل به اطلاعاتی در مورد این قطعه ی موسیقی دست یابید.گوگل

  1. رهگیری کد پستی

آیا تابحال برای تان پیش آمده که بسته ای برای تان ارسال شود اما ندانید که چگونه می توانید به اطلاعات بیشتری در مورد فرد فرستنده دست یابید.

گوگل برای این مشکل، تدبیری اندیشیده است. برای اینکه بتوانید به اطلاعات بیشتری در مورد فرد فرستنده دست یابید می توانید شماره سریال بسته ی پستی خود را در قسمت جستجوی گوگل وارد کنید.

البته باید بگوییم که این قابلیت برای سرویس هایی مانند UPS و Fedex کاربرد دارد.

  1. اطلاعات پرواز

آیا می خواهید به اطلاعات یک پرواز خاص دست پیدا کنید؟ آیا یکی از دوستان تان قصد سفر به مکان خاصی دارد اما ساعت پرواز دوست تان را فراموش کرده اید؟

برای بتوانید این مشکل خود را حل کنید باید بگوییم که باز هم راه حل این مشکل در گوگل است. برای اینکه بتوانید به اطلاعات یک پرواز دست یابید می توانید نام شرکت هواپیمایی و شماره ی پرواز را وارد کنید تا اطلاعات مربوط به آن پرواز خاص را مشاهده کنید.

  1. اطلاعات آماری

اگر برای تحقیق یا کنفرانس خود بدنبال آماری دقیق در مورد شهر یا کشوری خاص هستید می توانید از گوگل استفاده کنید.

مثلا اگر بدنبال نرخ بیکاری، رشد جمعیت یا حتی جمعیت یک منطقه ی خاص هستید می توانید عبارت آماری مدنظر خود را در اینترنت جستجو کنید تا براحتی بتوانید به اطلاعات آماری مدنظر خود دست یابید.

  1. بازی Tic Tac Toe

هر کسی پس از مدتی کار، مطالعه و فعالیت به کمی استراحت نیاز دارد. اگر شما هم بدنبال کمی استراحت در میان فعالیت روزانه ی خود هستید و نمی دانید که در زمان استراحت خود چه کاری انجام دهید و اگر هیچ بازی یا شی سرگرم کننده در اطراف خود ندارید می توانید عبارت “Tic Tac Toe” را در اینترنت جستجو کنید تا یک بازی در سمت راست صفحه ی نمایشگرتان نمایش داده شود.

  1. بورس

گاهی اوقات ممکن است در یک شرکت خاص در بورس سرمایه گذاری کرده باشید و بخواهید هر روزه به اطلاعات این شرکت در بورس دست پیدا کنید. برای اینکه راحت تر بتوانید به اطلاعات مدنظر خود در بورس دست یابید می توانید عبارت مخفف یا نماد یک واحد بورس در گوگل را در اینترنت جستجو کنید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *