کاربردی ترین فناوری های مرتبط با صنعت گردشگری در سال 2017

کاربردی ترین فناوری های مرتبط با صنعت گردشگری در سال 2017

کاربردی ترین فناوری های مرتبط با صنعت گردشگری در سال 2017

در گزارش های قبل به این که چه اندازه ترندهای فناوری برای صنعت گردشگری موثر بوده اند توضیح دادیم. ترندهایی که در طول سال های گذشته در حال ظهور بودند و در حال حاضر بخشی از زندگی روزانه ما شده اند.

مسیر متحول شدن تکنولوژی و اثر آن روی صنعت گردشگری در سال 2017نیز تداوم دارد ، به عنوان مثال: آژانس های هواپیمایی ، آژانس های گردشگری و هتل ها در حال وارد کردن فناوری های روز مانند ربات ها ، واقعیت مجازی و گجت های پوشیدنی به بازار خود می باشند. در این جا ما سعی داریم چهار ترند تکنولوژی سفر را که در سال 2017شناخته شده هستند را به شما معرفی کنیم.

واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

تکنولوژی

فناوری

فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در حال تاثیر گذاشتن بر روی بازاریابی مفهوم در صنعت گردشگری می باشند. هم اکنون این فناوری ها در بیشتر مرحله های سفر به گردشگران کمک می کنند.

خطوط هواپیمایی جهت بیستر کردن فروش خود و سازش بیشتر همراهان و مسافران ، برای نشان دادن داخل کابین هواپیما از واقعیت مجازی استفاده می کنند. برای شخصی که قصد دارد اتاقی را در هتلی در مقصد رزرو کند ، بهترین حالت این است که قبل از انجام این کار اتاق خود را با نمای 360درجه در داخل وب سایت ببیند. در حال حاضر کمپانی Carnival Cruise Lines این کار را انجام می دهد و با استفاده از تورهای واقعیت مجازی قصد دارد گردشگر بیشتری را به سوی خود جذب نماید. در این تورها گردشگران می توانند به راحتی امکانات داخل کشتی ؛ اعم از عرشه ، سالن اصلی و امکانات سرگرم کننده را قبل از سفر مشاهده کنند.

ربات های گردشگری

تکنولوژی

فناوری

ربات پاسخگو یا ربات های گردشگری که در ساخت آن ها از هوش مصنوعی ( AI ) استفاده شده است. این ربات ها با استفاده از برنامه های پاسخگو مانند برنامه فیسبوک ، به سوالاتی که گردشگران دارند پاسخ می دهد. اولین کمپانی که این نوع ربات را از طریق پیام رسان به نمایش گذاشت کمپانی Expedia بود. طرز کار به این گونه بود که مسافران مقصصد مورد نظر خود ، روزهای اقامت و تاریخ سفر را مشخص می کردند ، سپس با استفاده از این اطلاعات ربات بهترین پیشنهاد ها را به آن ها ارائه می کرد.

گجت‌های پوشیدنی

تکنولوژی

فناوری

هر روز که می گذرد باعث می شود تا کمپانی ها گردشگری بیشتر از این گجت ها استفاده کنند تا برای مشتریان خود یک تجربه نزدیک تر و شخصی به وجود آورند. ساعت های هوشمند به مشتری این فرصت را می دهند که خیلی راحت سوار هواپیما شوند یا فقط با کمی کج کردن مچ دست در اتاق هتل را باز کنند . همچنین می توانند هزینه های پرداخت را خیلی سریع و راحت انجام دهند.

کمپانی Carnival Cruises جدیداً اظهار داشته است که کلاس Ocean Medallion را مورخ نوامبر 2017 در قسمت کشتی های سلطنتی خود راه اندازی خواهد کرد. گجت های پوشیدنی نه تنها تجربه بهتری را از سفر برای مسافران فراهم می کند ، بلکه خدمات و سردیس دهی را آسان تر می کند و باعث کاهش هزینه ها هم نیز می شود.

دستیار صوتی (VI)

تکنولوژی

فناوری

ربات های سخنگو و هوش مصنوعی این معنی را می دهند که مبدل شدن به معاون صوتی رزرو در سفر امری غیر قابل انکار می باشد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *